Budoucnost energetiky v ČR - Série tří odborných setkání pořádaných na platformě Leading Minds Forum - setkání I. (Komu se vyplatí nový Temelín?)

Termín: čtvrtek 5. dubna 2012 od 9.30 do 12.00 hod.
Místo: Hotel Ambassador - Zlatá Husa, Václavské náměstí 5, Praha 1 (mapa)
Moderátor: Ivana Karhanová, Jan Žižka

 

Komu se vyplatí nový Temelín? 

Bylo téma prvního diskuzního setkání, kde se za účasti klíčových stakeholderů hovořilo o budoucím rozvoji jaderné energetiky v České republice. 

Cílem setkání bylo diskutovat otázky efektivity výstavby nové jaderné elektrárny, prosaditelnosti tuzemského rozvoje jaderné energetiky, od které se EU odvrací, zajištění financování výstavby i dalších jaderných elektráren, prodlužování provozu jaderných elektráren a jejich bezpečnosti, proč se vyplatí těžit v ČR uran, kdo by se měl podílet na výstavbě Temelína.

Řečníky byli Mgr. Václav Bartuška, velvyslanec ČR pro otázky energetické bezpečnosti, PhDr. Ivo Hlaváč, náměstek ministra životního prostředí ČR, Ing. Edvard Sequens, zástupce Calla - Sdružení pro záchranu prostředí. V panelové diskuzi pak vystoupili Ing. Pavel Gebauer z ministerstva průmyslu a obchodu, Ing. Stanislav Kázecký, CSc., viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, Jan Ondřich, MSc., analytik Candole Partners, Ing. Pavel Cyrani, MBA, člen představenstva ČEZ, a.s., PhDr. Pavla Jedličková, členka Energetické komise Předsednictva SMO ČR.