Budoucnost energetiky v ČR IV – Rozdílné investiční potřeby firem, státu a EU v energetice

Termín: pondělí 18. května 2015 od 14.00 hodin
Místo: Hotel Ambassador - Zlatá Husa, Václavské náměstí 5, Praha 1 (mapa)
Moderátor: Daniela Písařovicová, Jiří Gavor

Zveme Vás na druhé diskuzní setkání ze série Budoucnost energetiky v ČR IV s podtitulem Budoucnost klasické a decentralizované energetiky z pohledu EU, ČR a investorů. Prostřednictvím nepolitické komunikační platformy Leading Minds Forum budeme debatovat o tom, co motivuje investory a v jakých projektech aktuálně vidí příležitosti.

Na trhu můžeme sledovat dvě protikladné strategie, investice do zavádění trendů zelené energetiky a na druhé straně skupování funkčních klasických zdrojů za výhodných podmínek. Je výhled do budoucna zdrojové základny v Evropě natolik nejasný, že staví investory do takové opozice? Zajímá nás, zda je reálné, aby vznikající systém decentralizované a zelené energetiky samostatně obstál. Nakolik se bude opírat o spolehlivý základ klasické energetiky? Lze těmto změnám dostatečně rychle přizpůsobit infrastrukturu?

Setkání zahájí shrnutím vývoje podmínek na trhu a investičních pobídek Pavel Šolc, náměstek ministra průmyslu a obchodu. Jiří Feist, ředitel pro strategii skupiny EP ENERGY, bude hovořit o důvěře skupiny v konkurenční výhodu klasických zdrojů. Zdeněk Kaplan, jednatel RWE Energo, představí investiční plány společnosti a její zaměření na inovace.

O příkladech investičního chování bude debatovat Michal Šnobr, analytik J&T. Vedle něj poukáže Pavel Svoreň, výkonný manažer pro oblast energetiky DRFG, na současné zaměření investiční skupiny v energetice, například projekt teplárny Šternberk na biomasu. Stanislav Votruba, vedoucí oddělení Smart Grid PREdistribuce, bude hovořit o významu spolehlivých sítí pro decentralizaci energetiky a možnostech jejich přizpůsobení novým trendům. V rámci diskuze o příležitostech české energetiky vystoupí Petr Paukner, jednatel skupiny Carbounion. Debaty se dále zúčastní Jan Rovenský, vedoucí energetické a klimatické kampaně Greenpeace ČR.

Diskutovat budeme o otázkách:

  • Jak motivuje ČR investory v oblasti energetiky?
  • Jak lze definovat současný stav energetiky v ČR a v EU z pohledu investorů?
  • Jaké investice do české energetiky vláda podporuje?
  • Je německá Energiewende dlouhodobě udržitelnou strategií?
  • Jsme připraveni na decentralizovanou energetiku? Je to budoucnost?
  • Jak rychle lze přizpůsobit infrastrukturu pro decentralizovanou energetiku?

 

Registrovat se můžete na http://www.zaregistrujtese.cz/lmf17/

Počet účastníků je omezen. Registrace je možná do 13. 5. 2015.

Na květnovém setkání budeme hledat řešení pro odstranění hlavních překážek realizace investic v tuzemské energetice. Zvážíme pro a proti odlišných investičních strategií významných energetických hráčů.

 

Pořadatelem konference je deník E15 z vydavatelství Mladá fronta ve spolupráci s poradenskou společností DDeM, kteří jsou zakladateli nepolitické komunikační platformy Leading Minds Forum.

 

V letošním roce se ještě uskuteční červnové setkání na téma:

Kroky ke stabilnímu prostředí pro investory v ČR

Dotkneme se hlavních legislativních změn v tuzemské energetice a diskutovat budeme o směřování energetického trhu k liberalizaci nebo regulaci.

 

 

 

 

 

 

Ke stažení: