Budoucnost energetiky v ČR IV – Klíčové faktory úspěšnosti investic v energetice

Termín: čtvrtek 11. června 2015 od 9.00 hodin
Místo: Hotel Ambassador - Zlatá Husa, Václavské náměstí 5, Praha 1 (mapa)
Moderátor: Daniela Písařovicová, Jiří Gavor

Zveme Vás na třetí diskusní setkání uzavírající sérii s názvem Budoucnost energetiky v ČR IV. Červnová konference nese podtitul Kroky ke stabilnímu prostředí pro investory v ČR.

Prostřednictvím nepolitické komunikační platformy Leading Minds Forum budeme debatovat o tom, jakým způsobem přispěje nová energetická legislativa ke stabilizaci podnikatelského prostředí v České republice. Očekává se od ní zjednodušení procesu realizace plánovaných projektů. Investoři volají po správném nastavení podpory, odpovídající tuzemským potřebám.

Stabilitu prostředí v evropském kontextu ovlivní také sjednocení liberalizovaného trhu, které by se mělo v dohledné době dokončit. Do jaké podoby se jednotný trh vyvine? Bude liberalizovaný, nebo naopak silně regulovaný, jak to naznačuje poslední vývoj?

Společná diskuze by měla popsat nejvýraznější bariéry, které dnes omezují investování v české energetice, a hledat možná východiska.

Na setkání vystoupí s úvodní prezentací Alena Vitásková, předsedkyně Energetického regulačního úřadu, Pavel Šolc, náměstek ministra průmyslu a obchodu, a Radek Benčík, jednatel a výkonný ředitel pro provoz společnosti NET4GAS a místopředseda ČPS. Panelové diskuze se zúčastní Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje, Tomáš Hüner, předseda dozorčí rady společnosti Vršanská uhelná, a Tomáš Drápela, místopředseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR a generální ředitel Plzeňské teplárenské, a.s. Dále Jan Valenta, jednatel a CEO společnosti RWE Distribuční služby a Tomáš Rosák, generální ředitel Saint-Gobain v České republice.

Diskutovat budeme o otázkách:

  • Jaké podmínky pro investice v energetice vytváří MPO a ERÚ?
  • Zajistí nové, dlouho očekávané strategické dokumenty energetické politiky potřebnou stabilitu podnikatelského prostředí?
  • Míří sjednocení evropského energetického trhu k liberalizaci, nebo regulaci? A co to znamená pro investory?
  • Zajímají se investoři více o projekty z oblasti regulované či neregulované části energetiky?
  • Zjednoduší nová energetická legislativa proces realizace plánovaných investic?

Registrovat se můžete na http://www.zaregistrujtese.cz/lmf18/

Počet účastníků je omezen. Registrace je možná do 8. 6. 2015.

Pořadatelem konference je deník E15 z vydavatelství Mladá fronta ve spolupráci s poradenskou společností DDeM, kteří jsou zakladateli nepolitické komunikační platformy Leading Minds Forum.